|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Bullet Camera |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model NO. | HW-KA1H2008B4 |
| WIFI NVR | |
| Type | 8CH 1080P H.265 Wireless NVR |
| Compression Method | H.265 |
| Main Processor | HI3521D |
| Operating System | Embedded LINUX |
| HDD | 1 SATA, MAX 4TB |
| Decode Capability | 8CH 1080P@30fps |
| Sync Playback | 8CH 1080P@30fps, ,8CH 960P/720P@30fps |
| Video Output | 1x HDMI,1x VGA |
| Interface | RJ45 Port / 10M / 100M Adaptive IP Address ; TCP/IP, DHCP, UDP, SMTP, NTP |
| CMS Software | Support |
| Cloud Support | iCloud Software one‐click online; Support IE Firefox Google Chrome Mac OS Safari |
| Smart Phone | I-phone, Ipad, Android, Android Pad |
| Voltage | DC 12V/2A |
| USB Port | 1x USB2.0 |
| WIFI Cameras | |
| Type | 8PCS Waterproof WIFI Bullet Cameras |
| Chipset | AK3918E_V300+SC2232 |
| Resolution | 1080P |
| Effective Pixels | 1920(H)*1080V) |
| Compression | H.265/H2.264/JPEG/AVI/MJPEG |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 3pcs IR Array, IR 20M |
| Waterproof | IP66 |
| Transmission Distance | MAX 350M |
| Kits Package | |
| Accessories | 1X 1M RJ45 Cable 1X Mouse 8X DC12V 1A Power Adapter 1X DC12V 2A Power Adapter |
| Package Size | 33x39x19 CM |
| Package Weight | 6 Kgs (Without HDD) |


