|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Pan / Tilt / Zoom |
| Style: | Dome Camera |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model NO. | WIP-HRMIV02M20C20 |
| Chipset | |
| Image Sensor | 1/2.8" SC2232 CMOS |
| Horizontal Resolution | 2MP |
| Compression | H.264 |
| TV System | PAL/NTSC Adjustable |
| S/N Ratio | ≥52dB |
| Lens | |
| Focus Length | F=4.7mm~94mm |
| Focus Control | 20X Optical Zoom |
| Pixels | 2MP@25fps |
| Night Vision | |
| Infrared LED | IR LED: 42Mil IR Array x 6pcs |
| Infrared Distance | 120M |
| Auto Control IR LED | PWM |
| PTZ Features | |
| Pan Rotation Range | 0°~360° |
| Pan Rotation Speed | 80°/S (High Speed) or 45°/S (Medium Speed) Optional |
| Tilt Rotation Range | 0°~90° |
| Tilt Rotation Speed | 40°/S (High Speed) or 30°/S (Medium Speed) Optional |
| Auto Flip | Horizontal 180°, Vertical 93° |
| Preset Points | 220 of preset( Dwell Time 01-60s Interval Available) |
| A-B Scan | User Programmable (Scan Speed 1-64 Levels Setting Available ) |
| 360° Scan | Support |
| Guard Tours | 3 Groups (Max.16 Points) |
| Storage | Support 128GB TF Card |
| Intercom | Two-way Audio |
| Communication Model | WIFI / RJ45 |
| WIFI | |
| Wifi Protocol | 802.11b/g/n |
| Wireless Distance | Max 200M |
| Wifi Safe Mode | WEP/WPA/WPA2 |
| Mobile View(App) | Android, i-Phone |
| General | |
| Housing | Metal, IP66 |
| Bracket | YES |
| IR Cut Filter | YES |
| Operation Temperature | -30ºC ~ +50ºC RH95% Max |
| Storage Temperature | -40ºC ~ +60ºC RH95% Max |
| Power Source | DC12V±10%, 3A/4A |
| Power Consumption | ≤ 25W |
| Dimension | 295(L)*280(W) *170(H) mm |
| Weight | 4.5Kgs |

