2MP Sony Smart Starlight Full Color Starvis IP CCTV Analog Ahd Tvi Cvi White LED IR Outdoor Waterproof Dome HD Digital CCTV Video Camera
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Dome Camera |
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
2f, Unit 1, 44-1 Xiangshan Avenue, Ningxi Street, Zengcheng District, China Pc: 511340, ...
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- 4IN-HDIV02M20LW
- Type
- Ahd Tvi Cvi Camera
- Sensor
- CMOS
- HDMI Format
- H.265/H.264
- Horizontal Resolution
- 1080P
- Kind
- Varifocal Lens
- Certification
- CE, FCC, RoHS, ISO9001: 2000, ISO14001
- Feature
- Waterproof / Weatherproof, High Definition, Vandal-proof, Auto BLC
- Effective Distance
- >15m Full Color
- Sensor Size
- 1/2.8" Sony
- Remote Control
- Without Remote Control
- Mode Switch
- Utc/DIP Switch/Cable OSD
- Waterproof
- IP67
- Full Color
- 24 Hours
- WDR
- Yes
- Lens
- Manual/Motorized Focus
- Transport Package
- Neutral Packing
- Trademark
- HICOTEK/OEM/ODM
- Origin
- China
- HS Code
- 8525801390
- Production Capacity
- 80000PCS/Month
Product Description

Features:
Smart 3.5" Metal IR Dome
2.0 Megapixel HD CMOS Sensor
24 hours Full-Color, WDR
2.8-12mm Manual Zoom Lens
Smart Led: 2pcs (3500K Low C-T )
Smart Illuminate Range: 15M(colorful)
Water Resistant Rate:IP66
Color: White/Dark Grey
| Chipset | |
| Image Sensor | HD CMOS Sensor |
| Resolution | 2MP |
| Image Resolution | 1080P/960H |
| Effective Pixels | 1920*1080 |
| TV System | PAL/NTSC Adjustable |
| Electronic Shutter Time | 1/25s~1/50,000s , 1/30s~1/60,000s |
| S/N Ratio | ≥50dB |
| Scanning System | Progressive Scan |
| Video Output | AHD/TVI/CVI/CVBS |
| Lens | |
| Focus Length | 2.8-12mm |
| Focus Control | Manual |
| Lens Type | Manual |
| Pixels | 2MP |
| Night Vision | |
| Infrared Distance | 15M (colorful) |
| IR Status | Under 10 Lux By CDS |
| IR Power On | CDS Auto Control |
| Camera Features | |
| Day/Night | YES |
| OSD Menu Language | YES |
| Gain Control | Auto |
| Noise Reduction | 3DNR |
| Picture Adjustment | YES |
| WDR | YES |
| OSD Support | YES |
| UTC | YES |
| Language | Multilingual Language |
| General | |
| Housing | Metal ,IP66 |
| Anti-cut Bracket | YES |
| IR Cut Filter | YES |
| Operation Temperature | -10ºC ~ +50ºC RH95% Max |
| Storage Temperature | -20ºC ~ +60ºC RH95% Max |
| Power Source | DC12V±10%, 650mA |

Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Analog 4IN1 Camera
- Starlight 4IN1 Camera
- 2MP Sony Smart Starlight Full Color Starvis IP CCTV Analog Ahd Tvi Cvi White LED IR Outdoor Waterproof Dome HD Digital CCTV Video Camera
Related Categories
Hot Searches
More