2MP Tuya WiFi PIR Cloud Storage Wireless Security Video Home Battery Doorbell CCTV Camera
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | WiFi Doorbell Camera |
| Style: | Home Security Camera |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
2f, Unit 1, 44-1 Xiangshan Avenue, Ningxi Street, Zengcheng District, China Pc: 511340, ...
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- WT-HADB30M20
- Type
- WiFi
- Sensor
- CMOS
- HDMI Format
- H.265/H.264
- Horizontal Resolution
- 2MP
- Kind
- Wide Angle Lens
- Certification
- CE, FCC, CCC, RoHS, EMI/EMC, ISO9001: 2000, ISO14001
- Feature
- Waterproof / Weatherproof, High Definition, Auto BLC
- Effective Distance
- 10-30m
- Sensor Size
- 1/4 inch
- Remote Control
- Remote Control by APP
- Color
- Silver or Black
- APP
- Tuya Smart
- SD Card Slot
- Yes, Max 32GB
- Battery
- Yes, #18650 (Exclude)
- Cloud Storage
- Support
- Two Way Audio
- Yes
- Waterproof
- IP66
- PIR
- Yes
- Angle
- Wide Angle with 166°
- IR Distance
- 8m
- Transport Package
- Neutral Packing
- Specification
- 20*14*8cm
- Trademark
- HICOTEK/OEM/ODM
- Origin
- China
- HS Code
- 8525801390
- Production Capacity
- 80000PCS/Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 18.00cm * 12.00cm * 8.00cm
- Package Gross Weight
- 0.500kg
Product Description

Features:
Waterproof Wireless WIFI Smart Doorbell Camera
1.7mm Wide Angle (166°) Lens
IR LED: F8*6pcs, IR Range: 8 M
PIR Motion Detection, WDR
Support SD Card (Max 32GB)
WIFI Auto Match, Phone App For i-Phone and Android
Push Alarm to Smart Phone, Two-way Audio
Support Cloud Storage
PSU: AC/DC 8-24V; 2x 18650 Battery
Water Resistant Rate:IP66
| Model NO. | WT-HADB30M20 |
| Chipset | |
| Image Sensor | MC313E |
| Main processor | T31 |
| Resolution | 1080P |
| Effective Pixels | 1920(H)*1080(V) |
| Compression | H.264/JPEG/AVI/MJPEG |
| TV System | PAL/NTSC Adjustable |
| Electronic Shutter Time | Auto: PAL 1/25-1/10000Sec; NTSC 1/25-1/10000Sec |
| S/N Ratio | ≥52Db |
| Scanning System | Progressive |
| Lens | |
| Focus Length | 1.7mm (166°Wide-angle) |
| Focus Control | Fixed |
| Lens Type | Fixed |
| Pixels | 2MP |
| Night Vision | |
| Infrared LED | IR LED: F8*6pcs (850nm) |
| Infrared Distance | 8M |
| IR Status | Under 10 Lux By CDS |
| IR Power On | CDS Auto Control |
| Network | |
| WIFI | 2.4GHz WiFi (IEEE 802.11 b/g/n) |
| P2P | YES |
| Red LED Blink | Power OK, Waiting for WiFi Connection |
| Blue & Red Blink | WiFi Setting Succeed, Waitting for APP Connection |
| Blue LED Blink | Power & Network OK, Device in Working Status |
| LED OFF | No Power / StandBy Mode |
| OS Require | Ios (V10.0 or Above) or Android (V5.0 or Above) |
| SD Card | Support Max 32GB TF-card |
| Audio Input | Internal Microphone (38dB) |
| Pickup Range | 5 Meters |
| Audio Output | Internal Speaker (38dB) |
| Audio Type | Two-way Audio with Noise Cancellation |
| Video Quality | 1920*1080@25fps |
| Video Mode | Manual Video; Alarm Video |
| Smart Phone | i-Phone, Android |
| Camera Features | |
| Day/Night | Color/ B&W (Auto ICR ) |
| BLC | Support |
| AGC | Support |
| WDR | Support |
| Motion Detection | Smart PIR Sensor (Sensitivity Editable) |
| Device Wakeup Time | Within 600ms |
| General | |
| Housing | IP67,Waterproof for Outdoor Use |
| Bracket | YES |
| Operation Temperature | -20ºC ~ +55ºC RH95% Max |
| Storage Temperature | -25ºC ~ +60ºC RH95% Max |
| Power Type | Hardwire AC/DC 8V-24V or Rechargeable 18650 Battery |
| Consumption | Working Mode: 170mA Standby Mode: 200μA |
| Dimension | 67(L)*38(W)*136(H)mm |
| Weight | 450g |
Sensitive PIR function
Doorbel camera support clearly two way audio, you can talk with visitors anytime anywhere.
Camera APP support alarm push and play back. You won't miss any import moment.

You can buy the dingdong bell to connect with the doorbell camera too.
Install easily


Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- WIFI 4G Camera
- WIFI Doorbell Camera
- 2MP Tuya WiFi PIR Cloud Storage Wireless Security Video Home Battery Doorbell CCTV Camera
Related Categories
Hot Searches
More