|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Pan / Tilt / Zoom |
| Style: | Pan/Tilt |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Main Features:






| Model NO. | GTS-HRMIF09M30 |
| Chipset | |
| Image Sensor | 1/2.7" SC3235 |
| Main processor | HI3518EV300 |
| Resolution | 3 MP |
| Effective Pixels | 2560 (H)*1440(V) |
| Compression | H.264/JPEG/AVI/ MJPEG |
| TV System | Lite OS |
| Pan | 0~355° |
| Tilt | 0~120° |
| S/N Ratio | ≥52Db |
| Lens | |
| Focus Length | 3.6mm |
| Focus Control | Fixed |
| Lens Type | Fixed |
| Pixels | 3 MP |
| Night Vision | |
| Infrared LED | 6pcs IR Led+6pcs White Led (B&W/ Colorful Optional) |
| Infrared Distance | 40 M |
| IR Status | Under 10 Lux By CDS |
| IR Power On | CDS Auto Control |
| Network | |
| 4G | FDD-LTE,TDD-LTE,TD-SCDMA,HSPA+,HSUPA,UMTS,EVDO,EDGE,GPRS,GSM,CDMA1X |
| RJ45 Access | N/A |
| IE Protocol | P2P, TCP/IP, HTTP, TCP, UDP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, UpnP, RTSP |
| Antenna | 2x Strong Antenna 1.5db |
| P2P | TUYA Smart Life |
| SD Card | Support Max 128GB Micro SD-card |
| Cloud Storage | YES |
| Audio Input | Internal Microphone (38dB) |
| Pickup Range | 5 Meters |
| Audio Output | Internal Speaker (38dB) |
| Audio Type | AAC,G726,G711,MP3; Two-way Audio with Noise Cancellation |
| Video Quality | 2560*1440@20fps |
| Video Mode | Manual Video Recording; Alarm Video Recording |
| Smart Phone | Android 2.3 and above; IOS7.0 and above |
| Camera Features | |
| Day/Night | Full Color / B&W Optional |
| BLC | Support |
| AGC | Support |
| Motion Detection | Smart PIR Sensor (Sensitivity Editable) |
| Panoramic Show | Analog 3D & Auto Cruise |
| Voice Call | YES |
| Remote Waking | YES |
| Motion Waking | YES |
| General | |
| Housing | Metal for outdoor Use, IP66 Waterproof |
| Bracket | YES |
| Operation Temperature | -20ºC ~ +55ºC RH95% Max |
| Storage Temperature | -25ºC ~ +60ºC RH95% Max |
| Power Type | 4x #21700 Battery (4*4800Ma=192000mA) / DC 5-8V |
| Dimension | 290(L)*180(W)*150(H)mm |
| Weight | 1800g |
