5MP Hicotek 4CH HD H. 265 4in1 Analog Ahd Cvi Tvi CVBS 1SATA Xmeye APP Xvr DVR Security Video Surveillance Kits Full Color CCTV Camera
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Style: | Bullet Camera |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
2f, Unit 1, 44-1 Xiangshan Avenue, Ningxi Street, Zengcheng District, China Pc: 511340, ...
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- HF-KVR5MP1H04BW
- Type
- CCTV Camera
- Sensor
- CCD
- HDMI Format
- 1080P
- Horizontal Resolution
- 2592*1944
- Kind
- Fixed Lens
- Certification
- CE, FCC, CCC, RoHS, EMI/EMC, ISO9001: 2000
- Feature
- Waterproof / Weatherproof, High Definition, Mini Size, Vandal-proof, Auto BLC
- Effective Distance
- ≧30m
- Sensor Size
- 1/3 inch
- Remote Control
- With Remote Control
- SATA
- 6tb X 1
- Hybrid Mode
- Ahd+Tvi+Cvi+CVBS+IP
- Utc
- Coaxial Control
- PTZ
- Yes
- Kits Camera
- 4PCS 1080P
- Resolution
- 5MP
- WiFi/3G/4G
- Support
- Transport Package
- Neutral Packing
- Specification
- 250*230*45 mm
- Trademark
- HICOTEK/OEM/ODM
- Origin
- China
- HS Code
- 8525891900
- Production Capacity
- 5000PCS/Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 38.00cm * 24.00cm * 38.00cm
- Package Gross Weight
- 6.000kg
Product Description
4CH CCTV Analog AHD Bullet XVR Kits

HB-KVR5MP1H04BW
Features:
XVR:
1 x 4CH 5MNN Hybrid DVR with HISILICON Chipset
1 x Power Adapter
1 x Mouse
CAMERA:
4 X 5MN IP65 Full Color Bullet Camera with 3.6mm lens, IR25M
Accessories:
1 x DC12V 5A Power Adapter with 5 split cable
4 x 20M BNC+DC Cable
| Model NO. | HF-KVR5MP1H04BW |
| Camera System | |
| Type | AHD Camera |
| Resolution | 5MN |
| Effective Pixels | 2592*1944 |
| TV System | PAL/NTSC Adjustable |
| Lens | 3.6mm (Default)/2.8mm/4mm/6mm Optional |
| IR Distance | 30M For Bullet; 20M For Dome (Full Color Optional) |
| Noise Reduction | 3DNR |
| IR Cut Filter | Yes |
| OSD/UTC | YES |
| Waterproof | IP65 |
| Operation Temperature | -20ºC ~ +60ºC RH95% Max |
| Power | DC12V±10%, 350mA Each |
| XVR System | |
| Type | 4CH 5MNN 5-IN-1 DVR |
| Compression Method | H.265/H.264 Optional |
| Main Processor | HISILICON |
| Operating System | Embedded LINUX |
| HDD | 1 SATA, MAX 6TB |
| Display & Recording | |
| Video Input | 4CH |
| Encode Capacity | AHD / TVI / CVI:4CH 5MNN@25fps recording |
| Search Mode | Time, Date, Alarm, Motion Detection, Exact Search |
| Playback Mode | Normal Play, Fast Forward, Fast Rewind, Frame by Frame, Zoom In /Out |
| Playback & Backup | |
| Decode Capability | MAX 4CH |
| Sync Playback | AHD / TVI / CVI: 4CH 1080N@25fps playback |
| Search Mode | ALL, Channel, Manual, Time, Date, Motion Detection |
| Playback Functions | Play, Pause, Stop, Fast play, Rewind |
| Backup Mode | USB Device/DVD/CD/Network |
| Video | Alarm | Audio | |
| Video Output | 1x HDMI,1x VGA,1x CVBS |
| Audio | 1CH |
| Network | |
| Interface | RJ45 Port / 10M / 100M Adaptive IP Address ; TCP/IP, DHCP, UDP, SMTP, NTP |
| CMS Software | Support |
| Cloud Support | iCloud Software one‐click online; Support IE Firefox Google Chrome Mac OS Safari |
| Language | 28 kinds of Languages |
| Smart Phone | I-phone, Ipad, Android, Android Pad |
| General | |
| Voltage | DC 12V |
| USB Port | 2 USB2.0 |
| PTZ | Pelco-D, Pelco-P |
| RS485 | YES |
| Kits Package Size | 380*240*380mm |
| Kits Net Weight | 6.0 Kgs (Without HDD) |

Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- WIFI Camera Kits
- 4IN1 Analog Kits
- 5MP Hicotek 4CH HD H. 265 4in1 Analog Ahd Cvi Tvi CVBS 1SATA Xmeye APP Xvr DVR Security Video Surveillance Kits Full Color CCTV Camera
Related Categories
Hot Searches
More