Sony Medium Speed More Than 300FT IR Distance Super Long Range 5MP Starlight Starvis Analog Ahd Video Bullet Camera PTZ
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Pan / Tilt / Zoom |
| Style: | Dome Camera |
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
2f, Unit 1, 44-1 Xiangshan Avenue, Ningxi Street, Zengcheng District, China Pc: 511340, ...
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- 4IN- HRSIV08M50V04
- Type
- Ahd Tvi Cvi
- Sensor
- CMOS
- HDMI Format
- H.265/H.264
- Horizontal Resolution
- 5MP
- Kind
- 4X 2.8-12mm Zoom Lens
- Certification
- CE, FCC, CCC, RoHS, EMI/EMC, ISO9001: 2000, ISO14001
- Feature
- Waterproof / Weatherproof, High Definition, Auto BLC
- Effective Distance
- >100m Long Range
- Sensor Size
- 1/2.7 Inch
- Remote Control
- Remote Control by APP
- Utc
- Yes
- Transport Package
- Neutral Packing
- Trademark
- HICOTEK/OEM/ODM
- Origin
- China
- HS Code
- 8525801390
- Production Capacity
- 80000PCS/Month
Product Description
Features:
Metal Dome IR PTZ Camera
5.0 Megapixel HD CMOS Sensor
AHD/TVI/CVI/CVBS output
2.8-12mm(4X) Zoom Lens
IR LED: 4pcs IR Array + 2pcs Laser
IR Range: 100M
Water Resistant Rate:IP66





Metal Dome IR PTZ Camera
5.0 Megapixel HD CMOS Sensor
AHD/TVI/CVI/CVBS output
2.8-12mm(4X) Zoom Lens
IR LED: 4pcs IR Array + 2pcs Laser
IR Range: 100M
Water Resistant Rate:IP66
| Chipset | |
| Image Sensor | HD Sensor |
| Horizontal Resolution | 5MP |
| TV System | PAL/NTSC |
| S/N Ratio | ≥50dB |
| Lens | |
| Focus Length | F=2.8-12mm |
| Focus Control | 4X Zoom |
| Pixels | 5M Pixels |
| Night Vision | |
| Infrared LED | IR LED: 4pcs IR Array + 2pcs Laser |
| Infrared Distance | 100M |
| Auto Control IR LED | PWM |
| PTZ Features | |
| Pan Rotation Range | 0°-200° |
| Pan Rotation Speed | 25°/S |
| Tilt Rotation Range | -45°~45° |
| Tilt Rotation Speed | 20°/S |
| Auto Flip | Support |
| Preset Points | 220 of preset( Dwell Time 01-60s Interval Available) |
| A-B Scan Range | Support 0-355° |
| A-B Scan Speed | 1~9 Grades |
| Guard Tours | 3 Groups (Max.16 Points) |
| Communication Model | RS485 (+/-) / Coaxial Cable |
| General | |
| Housing | Metal, IP66 |
| Bracket | YES |
| IR Cut Filter | YES |
| Operation Temperature | -30ºC ~ +50ºC RH95% Max |
| Storage Temperature | -40ºC ~ +60ºC RH95% Max |
| Power Source | DC12V±10%, 1.5A |
| Power Consumption | ≤ 10W |





Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- PTZ Speed Dome Camera
- 4X AHD PTZ Camera
- Sony Medium Speed More Than 300FT IR Distance Super Long Range 5MP Starlight Starvis Analog Ahd Video Bullet Camera PTZ
Related Categories
Hot Searches
More