|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Technology: | Pan / Tilt / Zoom |
| Style: | Dome Camera |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Chipset | |
| Image Sensor | HD Sensor |
| Horizontal Resolution | 5MP |
| TV System | PAL/NTSC |
| S/N Ratio | ≥50dB |
| Lens | |
| Focus Length | F=4.7-94mm |
| Focus Control | 20x Zoom |
| Pixels | 5M Pixels |
| Night Vision | |
| Infrared LED | IR LED:11pcs IR Array+4pcs Laser Light |
| Infrared Distance | 240M |
| Auto Control IR LED | PWM |
| PTZ Features | |
| Pan Rotation Range | 0°-360° |
| Pan Rotation Speed | 45°/S (80°/S Optional) |
| Tilt Rotation Range | 0°~90° |
| Tilt Rotation Speed | 30°/S (40°/S Optional) |
| Auto Flip | Support |
| Preset Points | 220 of preset( Dwell Time 01-60s Interval Available) |
| A-B Scan Range | Support 0-355° |
| A-B Scan Speed | 1~9 Grades |
| Guard Tours | 3 Groups (Max.16 Points) |
| Communication Model | RS485 (+/-) / Coaxial Cable |
| General | |
| Housing | Metal, IP66 |
| Bracket | YES |
| IR Cut Filter | YES |
| Operation Temperature | -30ºC ~ +50ºC RH95% Max |
| Storage Temperature | -40ºC ~ +60ºC RH95% Max |
| Power Source | DC12V±10%, 1.5A |
| Power Consumption | ≤ 10W |



